اگر تازه می‌خواهید وارد دنیای کسب کار اینترنتی شوید، دو مسیر پیش روی شما است و در هر دو صورتش شما صاحب یک وب سایت می‌شوید.

در این وبلاگ میخواهیم راجب به تفاوت و ویژگی های هر دو قالب بگوییم تا بدانید کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است .

قالب آماده چیست؟

در یک سری شرکت های طراحی سایت یا در سایت های فروش قالب، قالب های از پیش آماده شده وجود دارند که به آن ها قالب های آماده می‌گویند. این قالب ها مخصوص شخص یا شرکت خاصی نیستند و هرکسی میتواند آن را تهیه کند.

انواع قالب‌های آماده

قالب های آماده به صورت دو دسته به فروش میرسند .

دسته اول

قالب های رایگانی هستند که به دلیل ساده بودن و جنبه های تبلیغاتی به صورت رایگان عرضه میشوند این دسته هیچ پشتیبانی ندارد.

دسته دوم

قالب های حرفه‌ای در بهترین حالت و بروزترین نسخه ها همراه با پشتیبانی. پیشنهاد ما به شما تهیه این نوع قالب است زیرا بعلاوه موارد بالا امنیت بیشتری هم دارد این قالب را میتوانید از ما تهیه کنید .

حالا باهم بررسی میکنیم که این قالب برای چه سایت هایی مناسب است.

مزایا استفاده از قالب آماده

 1. ارزان است

مهم ترین مزیت قالب های آماده ارزان بودن آنهاست دلیل این ارزانی هم کم کاری در قالب آماده نیست زیرا بعضی از قالب های آماده نیز بسیار حرفه ای هستند ، دلیل ارزان تر بودن این قالب ها فروش در تعداد بالا هستش.

 1. نصب آن سریع و آسان است

قالب های آماده دارای بسته های نصب آسان هستند ، یعنی اینکه شما با چند کلیک ساده میتوانید قالب را نصب کنید و بعد چند دقیقه یک سایت کامل دارید.

 1. همه چیز آن از قبل آماده شده است

طراحان قالب های آماده آن را به صورتی طراحی میکنند که شما شخص خریدار بعد از نصب آن بتوانید به سرعت از آن استفاده کنید و محصول یا خدمت خود را در سایت قرار دهید.

به روز رسانی و رفع مشکلات آن توسط شخص دیگری به رایگان انجام می شود اگر قالب آماده شما نیاز به بروزرسانی داشته باشد یا بخشی از آن با مشکل مواجه شود فروشنده این قالب مشکل را برای شما حل می‌کند .

معایب استفاده از قالب آماده

 1. هرکس دیگری نیز می تواند از این قالب استفاده کند
 2. اکثراً ایجاد تغییرات خاص در قالب آماده محدود است
 3. به روز رسانی آن وابسته به شخص طراح قالب می باشد
 4. برای پاسخگویی به نیاز تمام مشتریان ممکن است قابلیت ها و امکانات اضافه تری نسبت به نیاز شخص شما در آن تعبیه شده باشد

قالب اختصاصی چیست؟

قالب های اختصاصی به صورت اختصاصی برای فرد سفارش دهنده طراحی می‌شوند و هیچ کس به جز آن شخص حق استفاده از آن قالب را ندارد.

بعد از ثبت سفارش شما ، طرح خود را همراه با تمام جزئیات به شخص طراح میدهید و از آن جایی که این قالب براساس نیاز سایت شما طراحی شده است میتوانید تمامی خواسته های خود را در آن پیاده کنید.

اگر می خواهید برای کسب و کار خود اعتبار بالایی جمع کنید ،بهتر است نسبت به طراحی سایت با قالب اختصاصی اقدام کنید زیرا به این صورت شما با تمامی مشتریان خود فرق دارید و استثنا هستید.

معایب قالب اختصاصی

 1. گران تر است
 2. اکثراً ایجاد تغییرات نیاز به تخصص فنی تر دارد (ما این مورد را رفع کرده ایم)
 3. به روز رسانی آن وابسته به شخص طراح قالب می باشد (ما این مورد را رفع کرده ایم)
 4. ساخت آن و راه اندازی وب سایت با قالب اختصاصی زمان بر است

مزایای قالب اختصاصی

 1. منطبق با برند و سلیقه‌ی شما

اگر از سایت ما یا هر سایت دیگری قالب را تهیه کنید سایت موظف است به شما تعهد بدهد که این قالب اختصاصی فقط برای شما ساخته شده و در سایت های دیگر استفاده نمی‌شود.

 1. طبق خواسته و نیاز شما طراحی می شود

در قالب های اختصاصی تمام بخش طبق نیاز و خواسته مشتری طراحی می‌شود،به این شکل که قبل از شروع طراح قالب با شما در ارتباط بوده و تحقیقات خود و استراتژی های فروش خود را در اختیار آن قرار میدهید و سپس فرایند تولید قالب شروع می‌شود.

 1. کمک به برند سازی
 2. سهولت در تغییرات و ویرایش قالب

بعد از تحویل قالب اختصاصی طراح با یک آموزش ساده نحوه کار با قالب را به شما یاد میدهد.

 1. امنیت و سرعت مناسب

نسبت به انتخاب شما میتوانید یک سایت اختصاصی سفارش دهید و ما آن را با قالب آماده برای شما ادغام کنیم و همچنین میتوانید سایت آماده با قالب اختصاصی داشته باشید یا هر دو را برای شخص شما شخصی سازی و اختصاصی کنیم .

برای سفارش سایت

برای سفارش قالب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *