سیستم مدیریت محتوا چیست؟

CMS چیست ؟

CMS ( CONTENT MANAGEMENT SYSTEM ) که فارسی سیستم یا سامانه مدیریت محتوا خوانده میشود، در تععریف ساده یک برنامه تحت وب است که به منظور ساخت، اصلاح، مدیریت، ویرایش و در نهایت انتشار محتوای دیجیتال اعم از تصویر، متن، فایل صوتی یا ویدیویی و درگر فرمت‌های فایل در وب‌سایتها است.

سی ام اس ها از اوایل قرن بیستم با فراگیرشدن اینترنت و وبسایت ها جایگاه اصلی خود را پیدا کردند، و خیلی سریع به علت عملکرد مناسب مورد توجه قرار گرفتند.

استفاده از این ابزار به قدری ساده است که هر فرد مبتدی میتواند به راحتی از آن استفاده کند

در دهه اخیر گسترش چشمگیر سیستم‌های مدیریت محتوا به قدری زیاد بوده که میتوان گفت هر کسی که با وبسایت سر و کار دارد حتما از این ابزار استفاده میکند

حتی اگر شما یک وبلاگ نویس هستید باز هم در حال استفاده از یک CMS هستید; همانطور که قبلا گفتم این حجم محبوبیت استفاده از CMS ها مزیت سادگی استفاده از آنهاست طوری که حتی شما کمترین دانشی در مورد HTML که یک زبان ساده هست را هم نداشته باشید میتوانید با استفاده از ابزارهای که از قبل وجود دارد کار خود را راه بیندازید.

هدف از استفاده CMS چیست؟

تا اینجا متوجه شدیم که CMS چیست; حالابه هدف کلی استفاده از آن میپردازیم، هدف چیه!

* سادگی * بله دلیل اصلی که از سی ام اس استفاده میکنیم سادگسیت چون میتوان زمان انتشار محتوا را مشخص کرد، مخاطبین خاص یا زمان انقضا و حذف آن محتوا را نیز تایین کرد…

با این تعاریف میتوان گفت که یک سیستم مدیریتی مانند CMS در کنار راحتی باعث میشوند که زمان ما بهینه تر مصرف شود

جزئی از انواع CMS های محبوب که در حال حاظر مورد استفاده قرار میگیرند : WordPress ، Weebly ، Wix ، Joomla

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *